Rodzicu, w trosce o bezpieczeństwo, dokładamy wszelkich starań, aby bezpiecznie spotkać się na terenie PPP . Prosimy o zapoznanie się z informacjami przed wizytą w naszej Poradni:
1. Przyprowadź do Poradni dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych. Stosuj się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do instytucji.
2. Przed przyprowadzeniem dziecka do placówki, zmierz dziecku w domu temperaturę.
3. Nie posyłaj do poradni dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy domownicy powinni pozostać w domu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
4. Wyjaśnij dziecku, aby nie zabierało do placówki zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.
5. Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na przywitanie.
6. Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania w miejscach publicznych. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację przykładu.

Zasady ogólne:
1. W celu zmniejszenia ryzyka przenoszenia zakażenia COVID- 19, rodzicom zostanie wysłany plan spotkań terapeutycznych, terminu badania drogą mailową lub telefonicznie.
2. Wszelki kontakt z rodzicem/ opiekunem prawnym, odbywać się będzie drogą elektroniczną lub telefonicznie.
3. Podczas pierwszej telefonicznej rejestracji, z rodzicem zostaje przeprowadzony wywiad (w załączeniu na stronie www. PPP) w kierunku zakażenia koronawirusem SARS CoV-2. Ponadto przekazuje się rodzicowi informację o czynnikach ryzyka COVID-19, zarówno u dziecka, jego rodziców i opiekunów, jak i innych domowników oraz o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z wysłaniem dziecka na zajęcia.
4. Podczas rozmowy telefonicznej bądź drogą mailową, terapeuta może przeprowadzić wywiad z rodzicem dziecka, celem zmniejszenia czasu kontaktu/ekspozycji pacjenta na ewentualne patogeny w poradni. Wywiad ten powinien być również wypełniony i umieszczony w wyznaczonym pudełku w poczekalni Poradni.
5. Grafik przyjmowania pacjentów ułożony jest tak, by nie doprowadzać do gromadzenia się pacjentów w poczekalni. Apeluje się o punktualność przyprowadzania i odbierania dziecka z terapii i w czasie badań. Odstępy w wizytach pozwalają na możliwość dezynfekcji i przygotowania się do kolejnej wizyty.
6. Dziecko i rodzic/opiekun prawny muszą być zdrowi i nie wykazywać objawów żadnej choroby.
7. W przypadku stwierdzenia przez pracownika występowania u dziecka, rodzica/opiekuna prawnego objawów chorobowych, pracownik PPP ma prawo odmówić wykonania badania/przeprowadzenia konsultacji/terapii. Jeśli nastąpi to w trakcie spotkania pracownik, ma obowiązek odizolować dziecko w gabinecie zapewniającym dziecku bezpieczeństwo (strefa izolacji) i natychmiast poinformować o tym rodzica i Dyrektora placówki.
8. Do Poradni wchodzą wyłącznie osoby umówione.

Przyjmowanie pacjenta:

1. Po wejściu do budynku każdy rodzic/ opiekun prawny, jest zobowiązany do dezynfekowania rąk płynem znajdującym się w poczekalni.
2. Rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest każdorazowo do wypełnienia ankiety, która będzie znajdowała się na stoliku przed wejściem (możliwość wcześniejszego pobrania ze strony www. Poradni i wypełnienia w domu).
Ankieta-wstępnej-kwalifikacji
Ankieta-aktualizacyjna
3. Dzieci przebywające w placówce nie przynoszą ze sobą niepotrzebnych przedmiotów (np. zabawki, plecaki).
Przynoszą natomiast własne przybory szkolne, tj. długopis, ołówek, gumka, kredki.
4. Z gabinetów, w których przebywają pacjenci usunięte zostaną przedmioty, pomoce, sprzęty, których nie można skutecznie uprać albo zdezynfekować. Pozostają jedynie przedmioty konieczne.
5. Rodzic/ opiekun prawny oraz dziecko powyżej 4 r. ż. zobowiązani są do posiadania czystych maseczek i rękawiczek ochronnych (z wyjątkiem dzieci niepełnosprawnych).
6. Każdej osobie wchodzącej do Poradni, wyznaczony pracownik dokona, za zgodą rodzica/ opiekuna prawnego, pomiaru temperatury.
7. Przy wejściu do poradni na rodzica/opiekuna prawnego, przybyłego z dzieckiem, będzie czekał pracownik poradni, który wskaże gabinet, gdzie odbywać się będzie spotkanie.
8. Zaleca się zachowanie 2- metrowego dystansu pomiędzy osobami, zarówno w poczekalni jak i na terenie Poradni.
9. Dziecko wraz z terapeutą/osobą badającą, przemieści się do strefy czystej, gdzie w łazience zostaną umyte ręce dziecka wg zaleceń i instrukcji mydłem i wodą lub za zgodą rodzica/ opiekuna prawnego, zdezynfekowane.
10. Podczas przebywania w gabinecie pracownik poradni zobowiązany jest do zachowywania możliwie jak najdalszego dystansu, będzie wyposażony w przyłbicę, maseczkę ochronną i rękawiczki jednorazowe oraz w niezbędny płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni.
11. Po zakończeniu zajęć/ badań, pracownik Poradni odprowadzi dziecko do poczekalni, w której będzie oczekiwał rodzic/ opiekun prawny o wyznaczonej godzinie.
12. Wszelkie niezbędne dokumenty, wymagane w procesie wydawania orzeczeń i opinii, należy stosownie wypełnione, wrzucać do wyznaczonego pudełka, znajdującego się w poczekalni Poradni.
13. Po zakończonym procesie diagnostycznym, pracownik Poradni, skontaktuje się telefonicznie z rodzicem/ opiekunem prawnym i omówi wyniki badań dziecka.
14. Każdorazowo po spotkaniu pracownik jest zobowiązany do przewietrzenia gabinetów, zdezynfekowania powierzchni (w tym krzesło, biurka, pomoce), powierzchni wspólnych (klamki, poręcze) oraz oddania do kwarantanny metod i pomocy, niepodlegających dezynfekcji bezpośredniej. Nauczyciel dezynfekuje ręce oraz wymienia maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe. Zużyte środki ochrony osobistej wyrzuca do miejsca w tym celu wyznaczonego.

PROCEDURA PRZYJMOWANIA DZIECKA W PORADNI NA TERAPIĘ:
1. Na terapię na terenie Poradni przyjmowane są osoby zdrowe, nie objęte kwarantanną, nadzorem epidemicznym.
2. Dziecko na terapię jest umówione na konkretną godzinę.
3. Rodzic dezynfekuje ręce sobie i dziecku tuż po wejściu do budynku.
4. Rodzic/opiekun z dzieckiem czeka przed drzwiami Poradni (na I piętrze) – prosimy o przyjście dokładnie na wyznaczoną godziną.
5. Specjalista wychodzi po dziecko i mierzy temperaturę termometrem bezdotykowym dziecku i rodzicowi (jeśli również wchodzi do gabinetu).
6. Dziecko objęte terapią powinno być zapatrzone w maseczkę, rękawiczki i własne przybory do pisania, wodę do picia.
7. Kiedy jest to możliwe, do gabinetu wchodzi tylko dziecko wraz z terapeutą, a rodzic zostaje na zewnątrz.
8. Dobór pomocy do terapii uzależniony jest od możliwości późniejszego ich zdezynfekowania.
9. Rodzic zobowiązuje się do oczekiwania na dziecko dokładnie o wyznaczonej godzinie.
10. Po skończonych zajęciach terapeuta przekazuje dziecko rodzicowi.